Sylwester na Dominikanie – czy warto?

Sylwester na Dominikanie – czy warto?

autor: Karolina Matyska

 

Do tej pory nie masz planów na tegorocznego Sylwestra, a o wczasach na Karaibach marzysz już od dawna? Może w takim razie połączyć obie przyjemności i spędzić Sylwestra na Dominikanie? Co przemawia za tym, a co przeciw? Podpowiadamy: Sylwester na Dominikanie – czy warto?

 

Styczeń to idealny czas na urlop na Dominikanie

Polska zima to idealny moment na wizytę na Dominikanie, bo w miesiącach letnich od wilgoci i gorąca ciężko tam wytrzymać! W styczniu temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi ok. 30 stopni, zaś wody – aż 27! A tak tylko dla przypomnienia dodam, że Morze Karaibskie ma kolor przeźroczysto-turkusowy, plaże wyłożone są miękkim jasnym piaskiem, a wokół rosną kokosowe palmy. Czy da się spędzić Sylwestra w bardziej rajskich warunkach?

 • Sylwester na Dominikanie
  Sylwester na Dominikanie

Jak wygląda Sylwester na Dominikanie?

Sylwester na Dominikanie to bez wątpienia duża przygoda. Po pierwsze – wchodzisz w Nowy Rok będąc na wczasach, po drugie – jesteś na Karaibach! Jeśli na swojej liście rzeczy do zrobienia w życiu znajdował się punkt „zabawa sylwestrowa w wyjątkowym miejscu”, to spędzając go na Dominikanie, na pewno możesz odhaczyć zadanie jako wykonane!

 

Ale do rzeczy – czego można się spodziewać po Sylwestrze na Dominikanie? Jak to właściwie tam wygląda? Prawda jest taka, że pogoda robi swoje i Sylwester na Karaibach ma zupełnie inny klimat niż ten spędzany w Polsce. Zastanawiasz się na przykład czy na Dominikanie popularne są fajerwerki? Są! Wiele hoteli, ku uciesze gości i pracowników, organizuje własne pokazy sztucznych ogni.

 

Dominikańscy hotelarze oferują także wachlarz atrakcji, które mają sprawić, że sylwestrowa noc będzie jeszcze bardziej niezwykła. Piana party, imprezy tematyczne, koncerty i wiele innych rozrywek na miarę noworocznego szaleństwa będą wymagały od Ciebie i Twoich towarzyszy podróży jedynie bikini, zwiewnych ubrań i trochę brokatu (a niech się świeci!). Pogoda na Dominikanie i mieszkańcy tej rajskiej wyspy zadbają o resztę oprawy!

 • Hotel Viva Wyndham Dominicus Palace na Dominikanie
  Hotel Viva Wyndham Dominicus Palace na Dominikanie

Jak spędzają Sylwestra mieszkańcy Dominikany?

Dominikańczycy to Latynosi z krwi i kości, co oznacza, że taniec i zabawę mają we krwi. Zwykle Sylwestra spędzają z rodziną (podobnie jak my święta), a dopiero później udają się na imprezę z przyjaciółmi. Mieszkańcy Dominikany świętują Sylwestra przy dźwiękach merengue i bachaty, tańcząc w latynoskich rytmach przez całą noc. A do zabawy, jak to Latynosi, są skorzy!

 

Przygotowania Dominikańczyków do nocy sylwestrowej zaczynają się co najmniej kilka dni wcześniej. Aby odpowiednio wejść w nowy rok, wielu z nich gruntownie sprząta swoje domy. Niektórzy odmalowują nawet elewację, a w wysprzątanych pokojach palą kadzidła, żeby oczyścić atmosferę wnętrza. Dlaczego to robią? To proste – Dominikańczycy wierzą, że z domowych kątów należy wymieść duchy starego roku, aby zrobić miejsce tym nowym, lepszym. Niech nie zdziwią Cię więc szeroko otwarte okna i drzwi w wielu domach na wyspie. W końcu duchy muszą mieć jakąś drogę ucieczki! 

 • Dominikana, Hotel Viva Wyndham Dominicus Palace
  Dominikana, Hotel Viva Wyndham Dominicus Palace

Jedyny minus Sylwestra na Dominikanie – cena

Niestety wyjazd na Dominikanę w okresie sylwestrowym będzie nieco droższy niż w pozostałych dostępnych terminach. Nie ma się jednak czemu dziwić – Sylwester to dość wyjątkowa data na przestrzeni całego roku i za wczasy obejmujące dzień 31. grudnia zapłacisz więcej niezależnie od kierunku podróży.

 • Dominikana, Punta Cana
  Dominikana, Punta Cana

Sylwester na Dominikanie – czy warto?

Podsumujmy – Sylwester na Dominikanie to niemały wydatek, który jednak dla wielu może się okazać warty swojej ceny. Witanie nowego roku, biegając boso po miękkim piasku w ponad 25-stopniowym upale, kiedy w Polsce hula ostra zima, to duży luksus. No ale kiedy sobie na niego pozwolić jeśli nie w ostatni, a zarazem pierwszy dzień w roku? Podobno jaki Nowy Rok, taki cały rok! To jak?

 

Jeśli wybierasz się na Sylwestra na Dominikanę, sprawdź opinie o hotelach na HolidayCheck.pl!

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź również poniższe:

Polecane hotele

Powrót

Zainteresuje Cię również

Najpiękniejsze plaże na Dominikanie

Gdzie na Sylwestra? Największy pokaz fajerwerków jest... na Maderze!

Kuba czy Dominikana? Sprawdź, która wyspa jest dla Ciebie!