Wielki Kanion Kolorado - platforma Skywalk

Wielki Kanion Kolorado - platforma Skywalk

autor: Aleksandra Libront

 

Któż nie marzył o spacerze nad ziemią i zapierającymi dech w piersiach widokami z perspektywy lotu ptaka? O niezwykłych krajobrazach i szybszym biciu serca? Na odważnych i lubiących adrenalinę turystów czeka platforma widokowa Skywalk w Wielkim Kanionie Kolorado.

  • Platforma Skywalk
    Platforma Skywalk

Wielki Kanion Kolorado, czyli Grand Canyon

Rozciągający się na długości 446 kilometrów wąwóz to prawdziwy cud natury. Rozmiar kanionu może zdumiewać i przytłaczać: szerokość waha się od 800 metrów do 29 kilometrów, a w najgłębszym miejscu głębokość wynosi prawie 2 kilometry.

Bez względu na to, którą część kanionu wybierzemy, pobyt tu będzie pełen niezapomnianych przeżyć. Południowa krawędź South Rim to bardziej popularna wśród podróżników część Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Znajdziemy tu dobrze rozbudowaną infrastrukturę i wiele atrakcji, takich jak dawne budowle Indian.

Decydując się na północny region North Rim, musimy być przygotowani na mniej turystyczne, nieco odizolowane miejscowości i dziką przyrodę. Ta część otwarta jest dla turystów jedynie latem.
  • Wielki Kanion Kolorado
    Wielki Kanion Kolorado

Skywalk, czyli spacer po niebie

Jedną z największych atrakcji Wielkiego Kanionu Kolorado jest jednak z pewnością znajdująca się na terenie South Rim platforma widokowa Skywalk.

Projektowany przez 11 lat, udostępniony turystom w 2007 roku taras w kształcie litery „U” to absolutnie wyjątkowe miejsce. Jest on bowiem zawieszony na wysokości 1220 metrów nad dnem wąwozu, 20 metrów poza jego krawędzią. Odwiedzających od przepaści dzieli tu jedynie przezroczysta tafla szkła. Dzięki temu można mieć wrażenie spaceru w niebie. Takie widoki mogą zamrozić krew w żyłach! Warto jednak pokonać swój strach, bo przeżycie jest niesamowite. Można podziwiać tu piękno zapierających dech w piersiach krajobrazów i z niecodziennej perspektywy spojrzeć na słynny Wielki Kanion.

Ci, którzy zdecydują się na tę niezwykłą przygodę muszą wykupić bilety wstępu (ok. 30 dolarów), z których część dochodu przeznaczona jest na wsparcie indiańskiego plemienia Hualapai.
  • Platforma widokowa Skywalk
    Platforma widokowa Skywalk

Powrót

Zainteresuje Cię także

Wybierz się na urlop do Ameryki Południowej!

Wybierz się na urlop do Ameryki Południowej!

Nieodkryta Kolumbia

To nie fatamorgana!

To nie fatamorgana!

Lençóis Maranhenses

Wybierz się w podróż po południowym wybrzeżu

Wybierz się w podróż po południowym wybrzeżu

Garden Route w RPA