Horoskop podróżniczy na 2018 rok. Zaplanuj swój urlop w zgodzie z gwiazdami!

Horoskop podróżniczy na 2018 rok. Zaplanuj swój urlop w zgodzie z gwiazdami!

autor: Lena Mildner

 

Jesteś spod znaku Koziorożca? Jeśli tak, wybierz się w tym roku na wędrówkę po Górach Skalistych w USA! Zodiakalnym Rakom przepowiadamy z kolei w 2018 rejs przez Atlantyk, zaś Baranom – wizytę w Nowym Jorku! Wspólnie z astrolożką Jasmin Rachlitz przygotowaliśmy przepowiednie podróżnicze na nowy rok. Sprawdź, dokąd poniesie Cię w 2018!

 

Koziorożec (22. grudnia – 20. stycznia)

 

W roku 2018 Koziorożce będą wyjątkowo spragnione podróży. W tym przypadku idealna okaże się wycieczka do USA, a mówiąc dokładniej – do Denver w Colorado. W końcu jak wiadomo, Koziorożce muszą raz na jakiś czas poskakać po górach. Co więcej, to właśnie w Colorado wypoczynek na łonie natury można idealnie połączyć z gwarem wielkiej amerykańskiej metropolii. Tak więc jeśli w czasie urlopu zatęsknisz za aktywnością fizyczną, przechadzka po Górach Skalistych okaże się świetnym pomysłem.

 

Wszystkim osobom spod tego znaku, które nie przepadają za wielogodzinnymi lotami, z pewnością przypadnie do gustu Szwajcaria. Miejscowości takie jak Lucerna, Vitznau nad jeziorem Czterech Kantonów, czy też Stresa nad jeziorem Maggiore, oferują górskie panoramy i możliwość kąpieli w pięknych okolicznościach przyrody.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Koziorożce chętnie podróżują z zodiakalnymi Pannami. Osoby spod znaku Panny dysponują umiejętnościami organizacyjnymi oraz trzymają się wcześniejszych ustaleń. Bardzo intensywne okażą się podróże ze Skorpionem, z którym w 2018 r. Koziorożce są silnie powiązane przez gwiazdy. U boku Koziorożców jako towarzysze podróży sprawdzą się także Ryby.

 

 

 

Wodnik (21. stycznia – 19. lutego)

 

Wodniki zapragną w 2018 odwiedzić zupełnie nowe kierunki. Osoby spod tego znaku zodiaku lubią przebywać w towarzystwie innych ludzi i ciągnie ich w takie miejsca, jak zatłoczone promenady Ibizy czy Majorki. Aby naładować baterie oraz odnaleźć samych siebie, Wodniki są również gotowe do dalekich podróży. Na południowym Pacyfiku, Malediwach czy też na Półwyspie Kalifornijskim w Meksyku mogą uciec od codzienności. Osoby spod tego znaku lubią również pikantne potrawy oraz egzotyczne kręgi kulturowe. Wodniki cenią sobie otwartych ludzi. Bez wątpienia niejeden z nich stracił już serce na którejś z odległych plaż.

 

Najlepsi towarzysze podróży: W przypadku Wodników towarzyszem podróży numer jeden są gorące Bliźnięta. W ich asyście wszystko sprawia podwójną przyjemność. Ochotę na wspólną zabawę ma również szczodry Strzelec. Całkiem ekscytujący mógłby być także wakacyjny romans z Baranem. 

 

Ryby (20. lutego – 20. marca)

 

Za sprawą Neptuna oraz Jowisza w 2018 roku Ryby będą czerpać wyjątkową radość z życia. Rejs żaglówką z przyjaciółmi lub urlop połączony z nurkowaniem przypadnie im szczególnie do gustu. Już sam zapach morza i szum fal wywołują u nich uczucie radości. Ciepłe letnie wieczory spędzone w gronie przyjaciół to dla nich absolutny mus, spotkania towarzyskie są bowiem dla Ryb bardzo ważne. Nie musi być to duża grupa osób, jednak powinno być to wyselekcjonowane grono najbliższych, bez których Ryby nie wyobrażają sobie udanego urlopu. Również miasta takie jak Marrakesz czy Kair przyciągną w nadchodzącym lecie zodiakalne Ryby – to tutaj osoby spod tego znaku mogą puścić wodze fantazji. 

 

Najlepsi towarzysze podróży: Ryby w towarzystwie Skorpiona mogą liczyć na uniesienia nie tylko na pokładzie samolotu. Urlop spędzony z osobami spod tego znaku to prawdziwy odlot! Koziorożec czuwający przy boku Ryb będzie pamiętać o tym, aby nie zostawić niczego w hotelowym pokoju. Podczas gdy Rak zacznie sączyć pierwszego drinka przy barze, reszta grupy będzie mogła spokojnie zrobić rozeznanie w terenie. 

 

 

 

Baran (21. marca – 20. kwietnia)

 

Tak aktywne osoby jak te spod znaku Barana w czasie najpiękniejszych tygodni roku chcą przeżyć coś niezwykłego. Jednak gwiazdy nie stawiają jedynie na zabawę i imprezowanie, ale również na jakość! W 2018 roku Barany będą skłonne do głębokich przemyśleń, stale poszukując nowych bodźców. Nowy Jork zadziała na osoby spod tego znaku jak magnes: w Wielkim Jabłku koncertuje się bowiem wszystko to, czego potrzebują, czyli kultura, trendy i inspiracje. Kiedy Baran trafi na ślady Alfreda Hitchcocka lub pomyśli o Audrey Hepburn, stając przed sklepem Tifffany’ego, poczuje się, jakby znajdował się w centrum świata. Barany zapragną również spełnić swoje od dawna skrywane marzenie podróżnicze – będzie to m. in. wyjazd na Hawaje.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Drugi Baran potrzebuje równie dużo doznań i przeżyć, a harmonogramy dwóch przedstawicieli tego znaku zodiaku w 2018 roku idealnie się zgrają. Radosne Bliźnięta zgodzą się na wszystko, co przyjdzie do głowy Baranom. Dużo zrozumienia dla swoich wygórowanych życzeń osoby spod tego znaku znajdą ze strony zodiakalnych Lwów.

 

Byk (21. kwietnia – 20. maja)

 

Dzięki Saturnowi zodiakalne Byki w 2018 roku zdecydują się na urlop w rodzinnych stronach lub w krajach niemieckojęzycznych. Najważniejszy będzie dla nich odpoczynek oraz to, aby zrobić coś dla siebie. Byki lubią ucztować, a na wczasach chętnie jedzą na mieście. Dlaczego zatem nie w restauracji z gwiazdką Michelina lub w ulubionym greckim lokalu? Gdyby jednak zodiakalne Byki ciągnęło do dalekich krajów, godnym polecenia będzie Rodos lub Mykonos na Morzu Egejskim. Na wyspie Minotaura typowy Byk powinien czuć się wyjątkowo dobrze.

 

Ze względu na to, że również przyroda ma duże znaczenie dla zodiakalnych Byków, osoby spod tego znaku z pewnością odnajdą się idealnie wędrując po górach Steigerwald lub w Oberlandzie Berneńskim. Siła i pierwotność są bowiem w zgodzie z usposobieniem Byków.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Panny są niezawodne i punktualne – uchodzą za idealnych towarzyszy podróży również dlatego, że porównują ceny i lubią prostotę połączoną z wygodą. Podobnie jak Byki, również Strzelce będą odczuwać w 2018 zwrot ku naturze. W czasie podróży będą one gotowe do filozoficznych rozmów. Za kuszących towarzyszy Byki uznają również zodiakalne Wagi, z którymi warto wybrać się w krótką podróż pod znakiem sztuki i kultury. 

 

 

 

Bliźnięta (21. maja– 21. czerwca)

 

Bliźnięta to urodzeni podróżnicy. W 2018 roku osoby spod tego znaku chętnie wybiorą się w rejs – budzić się każdego dnia w innym porcie to wprost idealny pomysł dla zodiakalnych Bliźniąt. Być może zaplanują samodzielnie drugi urlop, w czasie którego loty połączą z podróżowaniem busami. Jednak niezależnie od formy urlopu Bliźnięta zawsze potrzebują różnorodnych bodźców. Raz zdecydują się na odwiedzenie muzeum, innym razem pójdą do galerii handlowej, a później zatęsknią za tętniącą życiem promenadą jednej z wielkich metropolii. Dlatego też pośród Bliźniąt w 2018 roku z pewnością znajdą się fani Azji: Szanghaj, Bangkok czy Hong Kong na pewno sprostają ich wymaganiom.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Jeśli jesteś spod znaku Bliźniąt, to najlepiej, abyś w 2018 roku wybrał się na urlop w towarzystwie Wodnika, który przytaknie wszystkim Twoim pomysłom. Dzięki swojej otwartości oraz naturalności Wodniki to wyjątkowo sympatyczne osoby. Wyjeżdżając na urlop z Lwem, Bliźnięta zarezerwują luksusową podróż i będą się stołować w jednym z francuskich zamków. Osoby spod znaku Bliźniąt, które w 2018 roku spędzą wakacje z pełnym energii Baranem, z pewnością przeżyją niejedną przygodę.

 

Rak (22. czerwca – 22. lipca)

 

W roku 2018 Raki będą mogły bardziej skoncentrować się na swoich potrzebach. Osoby spod tego znaku zapragną dać wyraz swoim uczuciom, a w czasie podróży będą chciały poznawać nie tylko nieznane kraje, ale również odkrywać na nowo samych siebie. Dobrze, że w 2018 planeta szczęścia Jowisz pomoże w czerpaniu radości z życia.

 

W maju, czerwcu, wrześniu oraz październiku pozytywny wpływ będzie miał również Wenus. Raki czują się szczególnie dobrze nad wodą: rejs żaglówką po Karaibach, podróż statkiem przez Atlantyk czy też zdobywanie hawajskich wysp mogłyby zrobić na nich wrażenie. Koneserzy spod znaku Raka zapragną rozkoszować się ostrygami na francuskim wybrzeżu Atlantyku lub siedząc na hotelowym tarasie na Półwyspie Kalifornijskim w Meksyku będą obserwować latające nad Pacyfikiem orły bieliki.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Na wiele wrażeń Raki mogą liczyć w towarzystwie Skorpiona. Natomiast Byk chętnie wybierze się z Rakiem do Francji. On również lubi dobrze zjeść oraz podziwiać wyjątkową atmosferę. Co więcej, między tym dwojgiem zaiskrzy! Osoby spod znaku Raka nawiążą również porozumienie dusz z zodiakalnymi Bliźniętami.

 

 

 

 

Lew (23. lipca – 23. sierpnia)

 

Uran sprawi, że Lwy w 2018 roku będą otwarte na dalekie i egzotyczne podróże. Osoby spod tego znaku chętnie pojadą do Indii, gdzie w jednym z hoteli przypominających pałac będą rezydować niczym Maharadża. Natomiast w Tanzanii lwy zdecydują się na wycieczkę safari. Nowe zmysłowe doznania będą obejmować m.in. kosztowanie indyjskich dań oraz przypraw, czy podziwianie zachodu słońca na tarasie w afrykańskim domku letniskowym.

 

Przy każdym wyborze Lwa dużą rolę odgrywa luksus. Lew chce podróżować w doborowym towarzystwie z dala od mas oraz hoteli typu all inclusive. Bardziej wyszukane kierunki podróży takie jak Sylt, Baden-Baden czy też Lazurowe Wybrzeże zadziałają na Lwy jak magnes w czerwcu oraz lipcu.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Lew nie będzie musiał prosić Raka dwa razy, aby ten wybrał się z nim na degustację win do Francji. Bardzo inspirujące oraz pełne pasji okażą się również zodiakalne Ryby, które mogłyby być świetnymi fotografami w czasie podróży. Najlepszymi towarzyszami w czasie safari, wycieczki krajoznawczej czy też podróży pełnej przygód będzie Strzelec. Osoby spod tego znaku są zazwyczaj bardzo szczodre i podobnie jak Lwy poszukują niezwykłych doznań.

 

Panna (24. sierpnia – 23. września)

 

W 2018 roku Panny będą czuć wsparcie zarówno Jowisza jak i Saturna. Idealnie odpoczną w przyjemnej atmosferze na łonie natury – jednak w czystym pokoju i raczej z dala od wiejskich zapachów. Zajazd w Alpach lub hotel w starym dworku w angielskiej Kornwalii czy też w szkockim regionie Highlands mogą okazać się godne uwagi. Również Norwegia i Szwecja oferują w lecie umiarkowane temperatury – w końcu ceniąca sobie swobodę Panna nie przepada za upałami. Ponieważ Jowisz w 2018 roku będzie hojny, zodiakalne Panny będą mogły pozwolić sobie na hotel wyższej klasy z nowoczesnym i zadbanym obszarem Wellness.

 

Najlepsi towarzysze podróży: W 2018 roku gwiazdy czuwają nad Skorpionami tak samo bacznie, jak nad Pannami – dlatego też są one najlepszymi towarzyszami podróży. Koziorożce są za to niezawodne, punktualne, zadbane, a na dodatek kulturalne. I właśnie tymi cechami zapunktują u osób spod znaku Panny. Całkiem kusząca może okazać się również spontaniczna podróż w towarzystwie Barana. 

 

 

 

Waga (24. września – 23. października)

 

Eleganckie Wagi lubią zadać szyku również w czasie urlopu. W 2018 roku hotel oraz cel podróży wybiorą z wyjątkową starannością zwracając szczególną uwagę na opinie innych gości. Wagi wolą niewielkie, kameralne hotele, które znajdują się w pobliżu atrakcji turystycznych lub luksusowej alei handlowej, np. przy Calle Serrano w Madrycie lub Avenue de Montaigne w Paryżu. Tak czy owak Paryż to miasto, które w 2018 roku będzie działać na Wagi jak magnes. Muzea, nadzwyczajna sztuka, fascynująca moda oraz niezliczone restauracje mówią same za siebie. Wagi rozpłyną się podziwiając widok na miasto w restauracji „Jules Verne“ na wieży Eiffla, czy też odwiedzając wieczorem kabaret Lido na Champs Elysee.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Wagi najchętniej rozkoszują się słodkościami w towarzystwie Byków, w końcu Wenus oddziałuje na oba te znaki. Z Lwami łączą je ambicje oraz ciągła potrzeba luksusu. Całkiem duży rozmach cechuje również Wodniki. Są one fantastycznymi trendspotterami i z pewnością odkryją z zodiakalnymi Wagami wszystko to, co modne, kolorowe i egzotyczne.

 

Skorpion (24. października – 22. listopada)

 

W 2018 roku planeta szczęścia Jowisz wkroczy pod znak Skorpiona. Za sprawą tego zodiakalne Skorpiony będą w tym roku wyjątkowymi szczęściarzami czerpiącymi wiele radości również z podróży. Jednocześnie pozostaną oni wierni swojej dewizie i będą wybierać miejsca z charyzmą. Skorpiony jako dość krytyczne osobniki czują się dobrze z dala od skupisk turystycznych i lubią spędzać urlop po swojemu. Z tego względu Bali lub Birma zdecydowanie sprostają ich oczekiwaniom. W tych niezwykłych zakątkach świata zachwycą się świątyniami otoczonymi egzotyczną przyrodą. W 2018 Skorpiony zapragną zaspokoić potrzeby swojej duszy i we wszystkim będą doszukiwać się głębszego sensu.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Raki nie mają problemów z wyrażaniem uczuć oraz głębszych przemyśleń. One także poszukują wspólnych mianowników i dobrze czują się w towarzystwie Skorpionów. Otwarte na doznania duchowe są również Ryby, które będą ze Skorpionami podziwiać obce kultury. Bliźnięta natomiast zbierają wszystkie dostępne informacje na temat celu podróży oraz stale troszczą się o dobrą atmosferę.

 

 

 

Strzelec (23. listopada – 21. grudnia)

 

Dzięki Uranowi temperament oraz żądza przygód Strzelców w 2018 roku nie będą miały sobie równych. Dlatego też wprost wymarzona dla osób spod tego znaku okaże się wycieczka do Brazylii. Dziewicze tereny tego najbardziej urozmaiconego gatunkowo kraju świata, rozległe lasy równikowe Amazonki i tętniące życiem miasto z piaszczystą plażą takie jak Rio de Janeiro są wręcz stworzone dla Strzelców. Jeśli zaś zapragną bliskiego kontaktu z naturą – co zdecydowanie może mieć miejsce w przypadku osób spod znaku Strzelca – to z pewnością zachwyci je Kanada w sierpniu. Przemówi do nich zestawienie bezkresów z krajobrazami – w najlepszym wypadku połączone z wizytą w jednej z metropolii takiej jak Montreal czy Toronto.

 

Najlepsi towarzysze podróży: Podróże pełne przygód uwielbiają także Barany. Wspólnie bardzo szybko znajdą cel podróży, który stanie się miejscem wielu niecodziennych przeżyć. Wytrzymałymi towarzyszami podróży okażą się Byki. Są one w stanie znieść wiele, o ile mogą liczyć wieczorem na obfity posiłek. Jeżeli Strzelce liczą na urlop w dobrym stylu, to powinny wyruszyć w podróż w towarzystwie Wagi: wdzięk osób spod tego znaku zadziała na Strzelce inspirująco.

 

 

Wybierasz się na urlop w 2018 roku? Sprawdź opinie o hotelach na HolidayCheck.pl!

Przeczytaj również:

Polecane hotele

Powrót

Przeczytaj także

Hurghada w Egipcie – jak tam jest?

3 miasta w Maroko – must-see na Twojej podróżniczej liście!

Ranking miejsc wartych odwiedzenia

Ranking miejsc wartych odwiedzenia

Singapur – tego nie możesz przegapić!