Pingwiny w Afryce? Witamy na Boulders Beach!

Pingwiny w Afryce? Witamy na Boulders Beach!

autor: Aleksandra Libront

 

Decydując się na podróż do Afryki spodziewamy się zobaczyć tam typowe dla miejscowego klimatu zwierzęta. Do głowy niemal od razu przychodzą lwy, słonie i żyrafy. A pingwiny? Czy te czarno-białe nieloty można spotkać na najgorętszym kontynencie świata?

 • Pingwiny na Boulders Beach
  Pingwiny na Boulders Beach
Choć to pytanie wydaje się być absurdalne, odpowiedź może zadziwić. Okazuje się, że aby podziwiać pingwiny, wcale nie trzeba wyruszać na skutą lodem Antarktydę. Zamiast zimowych kombinezonów spakuj klapki i krótkie spodenki. Wystarczy bowiem odwiedzić Boulders Beach w gorącej Republice Południowej Afryki!
 • Pinwginy na Boulders Beach
  Pinwginy na Boulders Beach

Boulders Beach – tylko 45 minut od Kapsztadu

Plaża Boulders Beach to absolutnie wyjątkowe miejsce będące częścią Parku Narodowego Góry Stołowej. Znajduje się tylko 45 minut od Kapsztadu! Zamieszkują ją liczące ponad dwa tysiące osobników kolonie pingwinów przylądkowych. Te niezwykle sympatyczne stworzenia osiedliły się na plaży w latach 80. XX wieku. Niewielkie, sięgające 63 centymetrów ptaki, ważą około 5 kilogramów. Wyróżniają je charakterystyczne plamki na klatce piersiowej – inne u każdego osobnika, podobnie jak linie papilarne u ludzi.
 • Pingwiny przylądkowe na Boulders Beach
  Pingwiny przylądkowe na Boulders Beach

Pływanie z pingwinami

Chcąc zobaczyć afrykańskie pingwiny trzeba liczyć się z opłatą w wysokości 55 randów południowoafrykańskich (około 18 złotych). Spacerując po drewnianych mostkach, podziwiać można drepczące przy brzegu zwierzęta. Ten sam bilet upoważnia do wejścia na plażę drugim, mniej uczęszczanym wejściem. Tutaj turyści mogą odpocząć wśród pingwinów, a nawet razem z nimi popływać w turkusowej wodzie w kameralnej zatoczce.
 • Pływanie z pingwinami
  Pływanie z pingwinami

Wymierający gatunek pingwinów

Boulders Beach daje turystom niepowtarzalną okazję obserwacji pingwinów w ich naturalnym środowisku. Niestety widok wygrzewających się na piasku i skałach zwierząt jest coraz rzadszy. Ze względu na zmiany klimatyczne i rozwój rybołówstwa populacja pingwinów przylądkowych drastycznie spada.
Powrót

Przeczytaj także:

Kierunek:

Kierunek:

Palau Islands

Musisz tego spróbować!

Musisz tego spróbować!

Uliczne jedzenie w Tajlandii

Jak z bajki

Jak z bajki

Weź ślub na Dominikanie!