Gdzie na Sylwestra zagranicę? Największy w Europie pokaz fajerwerków jest na… Maderze!

Gdzie na Sylwestra zagranicę? Największy w Europie pokaz fajerwerków jest na… Maderze!

autor: Karolina Matyska

 

Jak co roku, padają już pierwsze pytania o plany na Sylwestra. Chcesz, aby to była wyjątkowa noc? Połącz dobrą zabawę z wyjazdem na wczasy i spędź Sylwestra na Maderze! Dlaczego akurat tam? Bo to właśnie na tej portugalskiej wyspie co roku ma miejsce jeden z największych na świecie noworocznych pokazów fajerwerków. Gdzie na Sylwestra zagranicę? Już wiesz!

 • Gdzie na Sylwestra zagranicę? Na Maderę!
  Gdzie na Sylwestra zagranicę? Na Maderę!

Spektakularny pokaz fajerwerków na Maderze

Spektakularny pokaz fajerwerków organizowany jest co roku w Funchal, stolicy wyspy. Autorem show jest każdorazowo zwycięzca organizowanego w czerwcu festiwalu Atlantik, w którym konkurują najlepsi pirotechnicy z całego świata.

 

Co ciekawe, w 2006 roku pokaz fajerwerków na Maderze został nawet wpisany do światowej księgi rekordów Guinessa jako największe na świecie tego typu show!

 • Sylwester na Maderze to świetny pomysł na połączenie wczasów i zabawy sylwestrowej
  Sylwester na Maderze to świetny pomysł na połączenie wczasów i zabawy sylwestrowej

Skąd najlepiej widać pokaz fajerwerków?

Fajerwerki wystrzelane są z różnych lokalizacji, spektakularnie oświetlając Funchal. Najlepiej cały pokaz widać z hotelowych tarasów (na dachu!) i wzgórza Monte, dokąd licznie wybierają się nie tylko turyści, ale i mieszkańcy wyspy. Jeśli zdecydujesz się oglądać pokaz fajerwerków z Monte, wybierz się tam odpowiednio wcześniej. Im późniejsza godzina, tym więcej osób i samochodów na wzgórzu, co powoduje blokowanie ulic.

 

Na Monte spotyka się wielu mieszkańców wyspy, którzy zbierają się z przy miradoures (punktach widokowych), przynosząc własne jedzenie i napoje. W końcu na Maderze, oglądając spektakl fajerwerków, nie marznie się w puchowej kurtce tak jak w Polsce! Przyjemne temperatury na wyspie pozwalają na piknik w sylwestrową noc, ponieważ temperatury w styczniu sięgają tam nawet 20°C!

 

Piękne widoki na rozświetlone sztucznymi ogniami niebo roztaczają się także w porcie. Znajdziecie tam wiele stoisk z jedzeniem i napojami i spotkacie wielu turystów, których przywiozły stojące w porcie statki wycieczkowe.

 • Pokaz fajerwerków na Maderze
  Pokaz fajerwerków na Maderze

Przebieg pokazu sztucznych ogni w Funchal

Cały spektakl największego na świecie pokazu sztucznych ogni rozpoczyna się dokładnie o północy. Jednocześnie startują wtedy fajerwerki ze wszystkich lokalizacji na wyspie. Chwilę przed godziną 12 czuć w powietrzu wyczekiwanie i podekscytowanie.

 

Huk, grzmot, błyski i feeria barw trwające prawie 10 minut niejednego wprawią w oniemienie! Podczas show możemy podziwiać wszelkie możliwe rodzaje fajerwerków, w przeróżnych konstelacjach barw. W takiej scenerii można śmiało, z głową do góry, wkroczyć w kolejny rok.

 

Nadal się zastanawiasz, gdzie na Sylwestra zagranicę? Czytaj dalej.

 • Sylwester zagranicą to ciekawa alternatywa dla Sylwestra spędzanego w Polsce. Oderwij się!
  Sylwester zagranicą to ciekawa alternatywa dla Sylwestra spędzanego w Polsce. Oderwij się!

Co robić na Maderze w Sylwestra?

Oprócz oglądania fajerwerkowego show, które z całą pewnością będzie głównym punktem świętowania w Sylwestra, Madera oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji! W samym Funchal organizowane jest multum imprez sylwestrowych. Na ulicach jest pełno ludzi, więc wszędzie jest głośno i wesoło.

 

Cudowny czas można spędzić na plaży lub w porcie. Sylwester na plaży na niewielkiej wyspie… czy to nie brzmi romantycznie?

 

Większość hoteli organizuje także uroczyste kolacje sylwestrowe dla swoich gości. Warto skorzystać z takiej opcji, jeśli oferuje ją Twój hotel.

 

Jeśli szukasz odpowiedniego hotelu na Sylwestra na Maderze, wejdź na HolidayCheck.pl. Porównasz tam różne oferty i przeczytasz opinie o hotelach, które Cię interesują. Warto sprawdzić opinie o hotelu przed wyjazdem, w końcu wejście w nowy rok powinno obyć się bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek!

 

Gdzie na Sylwestra zagranicę? Na Maderę!

Odpowiedź nasuwa się sama – choć raz wybierz się na Sylwestra na Maderę! Niezwykle widowiskowy pokaz fajerwerków w Funchal jest tego wart. Oprócz tego, Madera jest przepiękną wyspą, która nie bez przyczyny nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Przyjemne temperatury nawet w samym środku zimy sprawią, że na Maderze odpoczniesz od nieprzyjemnej pogody w Polsce.

 

Połącz wyjazd na wczasy ze świętowaniem Sylwestra i leć w tym roku na Maderę!

 

Znajdź i porównaj oferty grudniowych wyjazdów na Maderę na HolidayCheck.pl!

 • Gdzie na Sylwestra zagranicą? Na Maderę!
  Gdzie na Sylwestra zagranicą? Na Maderę!

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, sprawdź również te:

Polecane hotele

Powrót

Zainteresuje Cię również

Gran Canaria we dwoje – oto przepis na romantyczny urlop bez dzieci!

Co zobaczyć na Sycylii? 9 miejsc na północy wyspy, w których prawdopodobnie się zakochasz

Weekend w siodle – hotele ze stadniną w Polsce