Wyspy Kanaryjskie – którą wybrać?

Wyspy Kanaryjskie – którą wybrać?

autor: Karolina Matyska

 

Chcesz wybrać się na Kanary, ale nie wiesz którą wyspę wybrać? Znajomi byli na rozrywkowej Gran Canarii, ale Ciebie bardziej kusi wulkaniczna Teneryfa? Każda z siedmiu głównych wysp archipelagu jest inna. Dlatego przeczytaj i zdecyduj, na którą wybrać się najpierw!

Islas Canarias to wyspy należące do Hiszpanii. Na mapie bliżej im jednak do Maroka niż do Półwyspu Iberyjskiego! Mimo to płaci się tam w euro, a językiem urzędowym jest hiszpański. Turystów przyciąga tam przede wszystkim piękna pogoda. Na Kanarach wiosna jest przez cały rok!

 • Relaks na Wyspach Kanaryjskich
  Relaks na Wyspach Kanaryjskich

Wyjazd z dziećmi? Teneryfa!

To największa z siedmiu wysp archipelagu. Dzieli się na północną i południową część, które nieco różnią się klimatem. Na północy często pada i jest nieco chłodniej. Wybrzeże jest w dużej części skaliste. Znajduje się tam wiele miejsc do wędrówek. Gęste lasy i urozmaicona roślinność są znakiem rozpoznawczym tego miejsca. Park narodowy i wulkan Teide to główne atrakcje tej części wyspy.

Na południu jest dużo cieplej. Praktycznie cały rok świeci tam słońce. Piękne plaże i dobrze rozwinięta infrastruktura sprawiają, że w tej części wyspy jest zdecydowanie więcej turystów. Plaże są czyste i zadbane, a co najciekawsze – różnokolorowe! Na Teneryfie możesz wybierać między żółtym, szarym, czarnym i czerwonym piaskiem!

Na Teneryfie znajduje się też Loro Park. To ZOO połączone z ogrodem botanicznym, które uznawane jest za największą atrakcję Wysp Kanaryjskich. Można tam podziwiać papugi, orki, delfiny, a nawet tygrysy bengalskie i mnóstwo innych egzotycznych gatunków zwierząt.

Wielu turystów odwiedza również Siam Park, czyli największy w Europie park wodny. Znajdują się tam różnego rodzaju zjeżdżalnie, które zachwycą zarówno starszych, jak i młodszych gości. Zarówno Loro Park, jak i Siam Park cieszą się niezwykle dużą popularnością i są gwarancją wspaniale spędzonego czasu.

Podsumowanie: Teneryfa jest dobrym pomysłem na wakacje z dziećmi. Ale nie tylko! Doskonale sprawdzi się na wyjazd we dwoje lub z przyjaciółmi. Wyspa jest bardzo urozmaicona i każdemu ma coś do zaoferowania.
 • Teneryfa
  Teneryfa

Windsurfing i opalanie? Fuerteventura!

Ze wszystkich Wysp Kanaryjskich Fuerteventura jest drugą co do wielkości. Leży najbliżej wybrzeży Afryki, a jej główną cechą są rozległe plaże pokryte białym drobnym i miękkim piaskiem. To najdłuższe plaże na Kanarach! Rozciągają się na 150 kilometrach i oferują wiele możliwości odpoczynku. Chcesz zanurzyć nogi w ciepłym piasku, posmarować plecy oliwką i zapomnieć o codzienności z książką w ręku? To marzenia, które spełnią się na Fuerteventurze!

Fuerteventura to dość płaska, ale wietrzna wyspa. Jest sucho i pustynnie, ale nie zielono. Szukasz miejsca na naukę windsurfingu lub innych sportów wodnych? Fuerteventura sprawdzi się idealnie! Co roku odbywają się tu mistrzostwa w sportach wodnych, a na plażach zawsze można dostrzec wiele desek i latawców kiteboardowych.

Podsumowanie: To wyspa przede wszystkim dla tych, którzy lubią spędzać czas na plaży - czy to leniwie, czy aktywnie. Fuerteventura sprawdzi się też idealnie na wczasy z rodziną.
 • Fuerteventura
  Fuerteventura

Niespotykane krajobrazy? Lanzarote!

Lanzarote wyróżnia oryginalny wulkaniczny krajobraz. Liczne kratery i brak roślinności sprawiają, że można się tu poczuć jak na księżycu! Stąd jej przydomek wyspy wulkanów. Co ciekawe, przeważa tam czarny kolor, na tle którego wszystkie inne barwy wydają się wprost świecić.

Na Lanzarote uprawia się też wino. Opracowano ciekawy system, dzięki któremu winnice regionu La Geria bardzo dobrze prosperują.

Na wyspie znajduje się Park Timanfaya, który jest jedną z głównych atrakcji wyspy. To idealne miejsce na niebanalne sesje fotograficzne! Niepowtarzalny charakter tego miejsca tworzą m.in. gorące kamienie znajdujące się zaraz pod ziemią. Ich ciepło wykorzystuje mieszcząca się w parku restauracja, która serwuje dania przygotowywane na grillu zasilanym ciepłem tych kamieni.

Ciekawą atrakcją są też ogrody kaktusowe Jardin de Cactus, które znajdują się w dawnym kamieniołomie. Można tam podziwiać aż 1400 przeróżnych gatunków tych roślin!

Na wyspie znajdują się również przepiękne plaże! Co ciekawe, często są one w kolorze innym, niż biały czy żółty! Lanzarote może pochwalić się plażami o czarnym i szarym piasku pochodzenia wulkanicznego.

Podsumowanie: Lanzarote jest wspaniałą wyspą dla miłośników natury. Urozmaicony krajobraz niespotykany nigdzie indziej skusi amatorów fotografii i surowych krajobrazów.

 • Ogród Kaktusów na Lanzarote
  Ogród Kaktusów na Lanzarote

Polecane hotele

Powrót

Zainteresuje Cię także

Urlop nie tylko na plaży

Urlop nie tylko na plaży

Teneryfa dla aktywnych

Wybierzesz się?

Wybierzesz się?

Costa Brava – hit czy kit?

Wybierz swoją ulubioną!

Wybierz swoją ulubioną!

Najpiękniejsze plaże na Rodos