3 ciekawe miejsca, dzięki którym pokochasz Londyn

3 ciekawe miejsca, dzięki którym pokochasz Londyn

autor: Aleksandra Libront

 

Jedni zakochani są w Paryżu, inni powracają myślami do wycieczki w Rzymie. Mnie oczarowała zupełnie inna europejska stolica – Londyn. Przepiękna architektura, klimatyczne zakątki i wszechobecny brytyjski akcent… Dzisiaj polecam 3 klimatyczne miejsca w Londynie, które warto odwiedzić!

 • Klimatyczne miejsca w Londynie: targ Portobello
  Klimatyczne miejsca w Londynie: targ Portobello

Londyn poza utartym szlakiem

Chociaż w Londynie byłam już kilkukrotnie, kolejnej wycieczce na pewno nie powiedziałabym „nie”. W tym mieście zakochałam się już podczas pierwszej wizyty. Nie wiem czy sprawili to sympatyczni ludzie, ciekawe zabytki czy wyjątkowa atmosfera. Jedno wiem na pewno – warto tu przyjechać choćby na kilka dni.

Oprócz doskonale znanych wszystkim atrakcji, takich jak Pałac Buckingham, Opactwo Westminster i London Eye, warto odwiedzić te miejsca, z których większość turystów rezygnuje na rzecz słynnych zabytków.
 • Klimatyczne miejsca w Londynie: targ Portobello w dzielnicy Nottingham
  Klimatyczne miejsca w Londynie: targ Portobello w dzielnicy Nottingham

Targ Portobello

Komu niestraszne tłumy, powinien wybrać się do dzielnicy Notting Hill na targ przy Portobello Road. W zależności w jakim dniu tygodnia odwiedzimy tę znaną przede wszystkim z komedii romantycznej z Hugh Grantem i Julią Roberts dzielnicę, na targu dostaniemy świeże warzywa i owoce, niepowtarzalne antyki lub odzież. Spacerując wśród głośnych handlarzy podziwiać można przepiękne kolorowe kamienice. Spokojniej jest na bocznych uliczkach, równie urokliwych i klimatycznych.

 • Klimatyczne miejsca w Londynie: Doki św. Katarzyny
  Klimatyczne miejsca w Londynie: Doki św. Katarzyny

Doki św. Katarzyny

To zdecydowanie moje ulubione miejsce w Londynie. Widok jachtów i żaglowców w centrum miasta to coś, co wywarło na mnie wrażenie większe niż słynny Big Ben. Doki schowane są między blokami w okolicy Tower Bridge. Najlepiej wybrać się tam wieczorem, kiedy okalające port kamienice i żaglówki zostają klimatycznie podświetlone. Tutaj zapomnieć można o zgiełku wielkiej metropolii zaledwie kilka kroków od pulsującego życiem centrum.

 • Klimatyczne miejsca w Londynie: Park Greenwich
  Klimatyczne miejsca w Londynie: Park Greenwich

Park Greenwich

Kiedy zmęczy mnie hałas i tłok miasta, zawsze wsiadam w kolejkę DLR i w kilkanaście minut dojeżdżam do Greenwich. Oprócz Królewskiego Obserwatorium z południkiem zero znajduje się tu ogromny park, wiele muzeów oraz robiący duże wrażenie statek Cutty Sark. Stojąc nad brzegiem Tamizy podziwiać można widok na centrum biznesowe Canary Wharf. Zawsze mam wrażenie, że czas biegnie tu nieco wolniej. Mimo wielu spacerujących turystów, w Greenwich można odpocząć.

 

O Londynie mogłabym napisać jeszcze wiele, ale najlepiej poznać miasto samemu. Pakujcie walizki, rezerwujcie bilety i w drogę!

Przeczytaj także:

Aleksandra z HolidayCheck
"Kiedy podróżuję, wolę unikać tłumów, dlatego często odwiedzam spokojne i mniej popularne wśród turystów miejsca. Moim marzeniem jest podróż na Islandię i zobaczenie na własne oczy zorzy polarnej."

Polecane hotele

Powrót

Miasta, które inspirują

Lizbona czaruje muzyką

Lizbona czaruje muzyką

Fado – muzyka o przeznaczeniu

Wybierz się na weekend do Grecji

Wybierz się na weekend do Grecji

Ateny w 3 dni

Ranking miejsc wartych odwiedzenia

Ranking miejsc wartych odwiedzenia

Singapur – tego nie możesz przegapić!